top of page

התבלין החיוני ליציאה מהמשבר

המאמר הזה נועד לא רק לבעלי עסקים. אלא לכל מי שהתמודד ועדיין, עם משבר הקורונה. התחושה היא שזה מאחורינו. המשבר עבר. הילדים במסגרות. אפשר ללכת לבתי קפה. אוטוטו אפשר יהיה לטוס. באילת כבר מתכוננים למאסות של מבקרים. אז למה? למה לכל כך הרבה אנשים קשה להתניע? הרי כבר אפשר לחזור לתפוקה מלאה לא? לכאורה, הכל חזר לקדמותו. רק להכין סנדוויץ' לילדים בבוקר, לשלוח למסגרת ולהתפנות למה שחשוב. אז זהו שלא. בחודשיים וחצי האחרונים החזקתם את הבית. נלחמתם על השפיות. איבדתם לקוחות. או אולי מקום עבודה. התנהלתם בחוסר וודאות מוחלט. הבית הפך סיר לחץ. החירות נלקחה. התנתקתם מאנשים אהובים כדי לשמור עליהם ועל עצמכם אם אתם חושבים שאחרי תקופה כזו, פשוט תשאירו אותה מאחור, תכינו סנדוויצ'ים ותתחילו את היום - אתם טועים. רוב האנשים עדיין מלקקים את הפצעים. המחיר הכלכלי ברור. יש מספרים. את המחיר הרגשי יקח זמן להבין. למעשה, עוד לא ראינו אותו במלואו. חלק מהאנשים עדיין נלחמים. והמחיר הרגשי יצוף מאוחר יותר. אז מה עושים? כמה טיפים וכלים:

תסכימו עם המצב

עדיין קשה לנו ולתקופה הזו יש מחיר רגשי עמוק. יציאה ממשבר לוקחת זמן ומשאבים תציעו חמלה והרבה ממנה. קודם כל לעצמכם. לקושי לחזור ל-100% תפוקה. לקושי האנושי להתרגל לשינויים וההקלות, גם אם הם טובים. ספרו לאנשים

אל תשארו לבד עם הקושי ספרו לבני הזוג, למשפחה, לחברים - שהיה מאתגר, שהתגעגעתם לימים שלפני תנו מענה להלקאה העצמית

כועסים על עצמכם שלא הייתם מושלמים? שלא תפקדתם הכי הכי טוב? חייכו אל התחושה הזו. חבקו את ההלקאה העצמית. רוב הסיכויים שזו דרך פנימית שלכם לגדול. ככה למדתם שאתם משיגים תוצאות. ויכול להיות שזה עבד לכם בעבר, ואולי גם בהווה זה עוזר לכם. אבל ביננו, לא היה לכם סיכוי להיות ההורים שאתם רוצים להיות. לא היה לכם סיכוי לעבוד כמו תמיד. מי יכול להיות רגוע כשאין לקוחות או כשהמשכורת נעלמת? קחו זמן עם עצמכם צאו לטבע. צאו לים. קחו זמן לנשום. אין כמו טבע כדי לשחרר את הנשימה ולהקל על המתח שנצבר.

תעשו ספורט אירובי אין כמו ספורט אירובי כדי לשחרר סמים טבעיים, משככי כאבים ותחושת עונג. ספורט הוכח כתורם לרוגע שלכם באופן הכי טבעי ומחזיק מעמד יותר מכל כלי אחר. תציעו ובקשו מגע מגע הוא צורך אנושי קיומי. אנחנו לא יכולים באמת להתקיים הרבה זמן בלעדיו. תציעו וקבלו מגע, מכל סוג שנעים לכם (כמובן, במסגרת המגבלות הקיימות) תרשו לעצמכם רגע לשחרר את השליטה מותר רגע להיות חלשים. לא כל הזמן להיות התורן שאנחנו עבור כל העולם. גם התורן החזק ביותר זקוק להפוגה. בטח אחרי כזו תקופה.

המאמר מוגש באהבה לכל העצמאים שנלחמים, השכירים שעובדים או מחפשים, ההורים המסורים, בני ובנות הזוג האוהבים. ובעיקר ללקוחה יקרה, על שיחה מרגשת שהיה בה הכל, מלבד עסקים. שיחה בה ראינו כמה גיבורה היא הייתה במשבר, ועכשיו זקוקה לשחרור המתח העצום שנצבר בה. אהבתם? רוצים עוד תכנים וליווי שלי?

להצטרפות לקהילת סמוראי בעסקים, ללא עלות: https://chat.whatsapp.com/KWTZo45EGsb5QRfYhMLC08

Comentarios


הצטרפו אל תוכנית הליווי העסקי המהירה והבטוחה לקפיצה משמעותית בהכנסות העסק

ofer Samurai_logo_end-02.png
ליווי פרימיום לבעלי עסקים_edited.png
bottom of page