על עסקים וסמוראים

בעלי עסקים, אתם רוצים להכיר את הסמוראי הזה! מיאמוטו מוסאשי נחשב לאחד הסמוראים המוכרים בהסטוריה. סיפור חייו זכה ללא פחות מ-36 סרטים ויש לו השפעה משמעותית על התרבות היפנית.

מוסאשי כתב את "ספר חמש הטבעות" שעוסק באומניות לחימה, סייף וטקטיקות להכרעת היריב. אבל לא פחות מכך, הספר עוסק באסטרטגיה, פילוסופיה, ניהול, מנהיגות ועוד.

מאז שיצא לאור ב-1645 הפך "ספר חמש הטבעות" לספר חובה עבור אנשים העוסקים באומנויות לחימה, גנרלים וגם עבור אנשי עסקים בכירים וראשי ממשלות. אחת הסיבות לפופולריות שלו אצל אנשים עסקים ומנהיגים, היא ההקבלה בין אסטרטגיה עסקית לאסטרטגיה בשדה הקרב: 1. כל פעולה נועדה להביא תוצאה שמקרבת אל היעד 2. כל פעולה אחרת היא מיותרת 3. ללא בחינה, חקירה ואימון, אין סיכוי בקרב ואין סיכוי בעסקים


רוצים דוגמה? בבקשה: בקרב אפשר לבחור בטקטיקה של לחימה מטווח קרוב - להיצמד ליריב ולהישאר קרוב עד הכרעה. ואפשר לבחור בשמירה על מרחק תוך כניסות מהירות להתקפה ויציאה החוצה, עד הכרעה.

כך גם בעסקים - אפשר לבצע שיווק שחותר למגע - מזהה את קהל היעד באופן מאד מדויק ולא מרפה. ואפשר שיווק שבוחן צעדים, נכנס ויוצא, בודק ומתקן.

שתי הטכניקות מצוינות, עם יתרונות וחסרונות בהתאם למציאות.


את הגישה הסמוראית לחיים, עסקים ולחימה פגשתי כשחייתי במנזר לקרטה ביפן. אז קראתי את הספר וחיפשתי את המיקוד בכל תנועה - כל אגרוף וכל בעיטה.


היום אני מביא את הגישה הזו לעסק ולחיים שלי וכמובן למתאמנים שאני מלווה. הגישה הזו, יחד עם פיתוח עסקי מדויק, הם שמאפשרים הכפלת הכנסות של המתאמנים שלי ושיפור איכות החיים בכל פרמטר.


"אל תסתפק בקריאה, בשינון או בחיקוי, אלא ספוג את הדברים הללו עמוק אל תוך לבך וגופך והבן את העיקרון מתוך עצמך" (מיאמוטו מוסאשי, ספר המים)


ליווי פרימיום לבעלי עסקים
ofer Samurai_logo_end-02.png

תוכנית הליווי העסקי המלאה לבעלי עסקים. כל מה שעסק נותן שירותים צריך כדי להפוך לעסק משגשג ומרוויח - שיווק יעיל, שיפור במכירות, בניית מותג, ניהול סיסטמתי של העסק.
לפרטים הקליקו כאן