top of page

שיתופי פעולה מעבר לכל דמיון

עושים או רוצים לעשות שיתופי פעולה עסקיים?שיתופי פעולה יכולים להיות מנוע חזק לצמיחת העסק והמותג שלו. יש שיתופי פעולה גדולים ואסטרטגיים, כאלו שיוצרים שינוי משמעותי בכל הצדדים המעורבים. ויש שיתופי פעולה יותר טקטיים, כאלו שמשפרים את ההכנסות, יוצרים עוד לידים וכו'. שני הסוגים חשובים לצמיחת העסק.

אלא שרוב שיתופי הפעולה שאני שומע עליהם הם מאד טריוויאליים. כמו סוכנות דיגיטל ומעצבים, דולה ויועצת הנקה, מאמני כושר ויועצי תזונה.

אני לא מזלזל באף אחד משיתופי הפעולה האלו והם בהחלט תורמים לשני הצדדים וללקוחות שלהם. אבל אני רוצה שנחשוב קצת מחוץ לקופסה. אז אספתי לכם 5 שיתופי פעולה עם קצת יותר יצירתיות.

  1. קונדיטוריה וייעוץ זוגי - כל יועץ או יועצת זוגית יגידו לכם שריטואלים ומסורות בתוך הזוגיות יוצרים קשר חזק, תחושת ודאות וביטחון בקשר. מה יכול להיות יותר מחבר ומעצים לקשר הזוגי מאשר להביא חלה טרייה לסוף השבוע? תארו לכם שהיועצת מציעה לזוגות הטבה בזכות העבודה איתה - הנחה על מאפים מתוקים וחלות בכל קנייה ביום שישי, לקראת הסופ"ש. מבחינת היועצת, היא תרמה עוד לחיזוק הקשר של הזוג שמטופל אצלה, הזוג קיבל עוד דרך לשפר את הקשר וריטואל שבועי מקסים, וגם הקונדיטוריה זוכה בלקוחות קבועים בכל שישי.

  2. תיווך נדל"ן והדרכת הורים - הורים לילדים מתעניינים בדירה בשכונה מסויימת. הדירה מוצאת חן בעיניהם ואפילו יש להם את היכולת לעמוד במחיר שלה. אבל עולה נושא הילדים. הרי הילדים הולכים להיכנס למסגרת החינוכית בשכונה החדשה שהם ממש לא מכירים. איך אפשר לדעת? האם יש בתי ספר טובים? איך האוכלוסייה? דרך מצוינת זו פגישה עם מדריכת הורים שמכירה את כל המסגרות בשכונה, לכל הגילאים, מכירה גם משפחות ויכולה לעזור להורים המתלבטים דרך היכרות אמיתית עם המוסדות בשכונה, הורים וילדים איתם הילדים של ההורים המתלבטים יחלקו את ספסל הלימודים. שיתוף הפעולה הזה תורם לכל הצדדים - המתווך יוצר אמון משמעותי ונראה הרבה יותר מבין לצרכי משפחות בכך שהוא מפנה לאשת מקצוע שתסביר על החינוך בשכונה, ההורים המתלבטים מקבלים ודאות גבוהה והיכרות טובה עם השכונה ומדריכת ההורים מקבלת חשיפה איכותית וברור לכם שעם כל קושי שיעלה להורים בהקשר של הילדים שלהם - היא תהיה הרי הכתובת המקצועית.

  3. בית ספר לאומנויות לחימה ומאמנים לקראת הצבא - כמי שמתאמן שנים רבות בקרטה, התופעה שנערים ונערות באזור גיל התיכון מפסיקים להתאמן באומנויות לחימה מאד מוכרת. כי הם מגלים את המין השני, יש יותר אפשרויות, יש יותר מחויבויות וכמובן - מתחילים להתכונן לצבא. שיתוף פעולה בין בית הספר לאומניות לחימה לבין מאמן לקראת הצבא תורם משמעותית לכל הצדדים: בני הנוער זוכים לשילוב מנצח ועדכני של הכנה לצבא עם אימוני אומנויות לחימה, בית הספר שומר על התלמידים (וההכנסה) על ידי יצירת מסגרת בריאה ומשולבת הכנה מקצועית לצבא, והמאמן לקראת הצבא זוכה לחשיפה לתלמידים מאומנים כך שהעבודה איתם איכותית ובונה חיילים איכותיים.

  4. יועץ עסקי ובית השקעות - את שיתוף הפעולה הזה אני מאד אוהב. בעלי עסקים מגיעים אלי כמאמן למצוינות עסקית כדי שאשפר להם את הכנסות העסק. עם העבודה הנכונה על שיווק ומכירות, ההכנסות עולות וגם כמובן הרווחיות. ועכשיו יש יותר כסף בכיס. אחד הדברים הכי חשובים לי זה לוודא שבעלי העסקים מנצלים את הרווחים הגדלים כדי לחסוך ולגרום לכסף לעבוד בשבילם. לכן, אני עובד עם דרור גוטליב ושוקי רוטשטיין, מומחים להשקעות ונדל"ן. כך, הלקוחות שלי זוכים למנף את הכסף שהם מייצרים, דרור ושוקי זוכים ללקוחות נוספים ואני? אני ישן טוב יותר כי אני יודע שגם הכסף של הלקוחות שלי בידיים הכי מקצועיות.

  5. בית ספר למאמנים ומתחם להשכרת חדרים לפי שעה - רוב המאמנים המתחילים, ובינינו, גם ותיקים, עדיין עובדים בבתי קפה. חלק בגלל שאין להם כסף להשקיע בקליניקה ומשרד, וחלק בגלל שהיקף העבודה עדיין לא מצדיק. בעיני זו אחת הבעיות של קורסים מקצועיים - הם לא עוזרים לבוגרים שלהם להפוך את המקצוע שרכשו לעסק. תארו לכם שבית ספר שמכשיר מאמנים, גם יעזור לבוגרים שלו לשכור חדרים לקיים בהם את המפגשים, ובמחיר יחסית מוזל. כך, בית הספר מקדם את הבידול שלו ואת השם שלו כי הוא עוזר לבוגרים שלו תכלס לבנות עסק, לבוגרים יש מקום שנראה מקצועי לעבוד בו מהרגע הראשון ובמחיר שפוי ולמתחם החדרים המושכרים יש שטף לקוחות קבוע.

אלו היו רק 5 דוגמאות של שיתופי פעולה שעסקים לא טורחים לייצר כי הם לא משקיעים מעט מחשבה מעבר לטריוויאלי. וחבל. כי שיתופי פעולה כאלו יוצרים בידול עוצמתי, תהודה תקשורתית וכמובן, משפרים את העסקים לכל הצדדים ואת השירות ללקוחות.

Comments


הצטרפו אל תוכנית הליווי העסקי המהירה והבטוחה לקפיצה משמעותית בהכנסות העסק

ofer Samurai_logo_end-02.png
ליווי פרימיום לבעלי עסקים_edited.png
bottom of page