"הצעד הראשון הוא להחליט לבוא.

הצעד השני הוא להתמיד.

הצעד השלישי הוא לנצח"

 

מהו אימון אישי?

אימון אישי הינו תהליך העצמה והגשמה מאד פרקטי,
דרכו המתאמנים לומדים להכיר את עצמם באופן מאד אינטימי - את היכולות, הכישורים והצרכים.
מתוך היכרות זו המתאמנים לומדים לנסח את החזון הכי מדויק ומרגש עבורם וביחד אנחנו סוללים את הדרך הטובה והנכונה ביותר למימוש.
בהנחייתי, המתאמנים לומדים לזהות את "המקלות בגלגלים" שהם שמים לעצמם בדרך ולתת להם מענה, כך שיוכלו לפרוש כנפיים ולהגיע אל היעדים אותם הציבו לעצמם.

משך כל מפגש הוא כשעה ורבע, עם גמישות בהתאם לצורך.

איך נראה אימון אישי איתי?

אימון אישי, כשמו, הינו אישי מאד והוא אינו אחיד לכל המתאמנים. הנושאים, המטרות
והאתגרים אותם מביאים המתאמנים משפיעים באופן עמוק על הדרך בה מתנהל האימון.

עם זאת, לאורך השנים הבחנתי כי ישנם שני מישורים בהם כל התהליכים פועלים:

המישור היומיומי

בבסיס המישור הזה עומדת ההבנה שאנחנו הרבה יותר טובים כשאנחנו יחד.
ביחד אנחנו מתמודדים עם האתגרים שעולים בכל תחומי החיים ונותנים להם מענה ראוי. בין אם במקום העבודה או העסק, בזוגיות, באורח החיים או בניהול הזמן - ההתמודדות המשותפת עוזרת למתאמנים לדייק את היומיום שלהם, לאסוף חוויות הצלחה ובכך לפנות משאבים פיזיים וריגשיים.

המישור החזוני

"היכן אני רואה את עצמי בעתיד?", "מה צריך להתקיים כדי שאהיה מאושר?", "איך אפשר להשיג זאת?" 
על שאלות אלו ואחרות עונה המישור החזוני. בעזרת תהליך מרגש ומעצים, המתאמנים לומדים לסנן רעשים כמו תכתיבי חברה, אגו ומסרים של ההורים, ולומדים להכיר את עצמם (לעיתים לראשונה) באופן מאד אינטימי ומדויק. התהליך ממשיך בניסוח החזון האישי - העתיד הכי נכון ומרגש עבור המתאמן.

אז יוצאים לדרך - סוללים את הדרך ותוכנית הפעולה הכי מתאימה למתאמן כדי לממש את החזון.

מה קורה בין המפגשים?

באימון אישי, הרבה מהעבודה מתבצעת בין המפגשים. במהלך כל המפגש אנחנו מחליטים על משימות שעל המתאמנים לבצע עד המפגש הבא. ברור לי כי חלק מהמשימות האלו אינן פשוטות. לכן אני דואג להיות זמין בין המפגשים. בין אם בטלפון או בהודעות, אפשר לפנות אלי - להתייעץ, לשתף קשיים וכמובן הצלחות, ולפתור דילמות שעולות.

חשוב לי מאד שהמתאמנים ידעו ויחושו כי הם אינם לבד בתהליך, וגם בין המפגשים אני זמין.

מה ההבדל בין אימון לליווי?

החזון ותוכנית הפעולה שמקרבת אותנו לעברו מעלים לעיתים קרובות פחדים רבים ומציבים מול המתאמנים אתגרים לא פשוטים. כאשר המתאמנים חשים שהם עומדים מול אתגר גדול, הם יכולים לשקול תהליך ליווי אישי, בין אם כהמשך ישיר של האימון האישי או מאוחר יותר, כאשר עולה הצורך.

בליווי אישי אנו פועלים כצוות, בדיוק כמו בתהליך האימון - פורטים את הצעדים שהונחו בתוכנית הפעולה לצעדים קטנים יותר וצועדים את הדרך יחד.

הליווי עוזר להפיג את הבדידות, מאפשר סיעור מוחות בכל שלב, מעלה את הביטחון בזכות שאלת שאלות ממוקדות ומבט מקצועי שתמיד זמין.

מה תדירות המפגשים ומשך התהליך?

אלו שאלות חשובות שהתשובה עליהן משתנה בין מתאמנים.

ישנם מתאמנים הזקוקים למפגש מיקוד יחיד. מפגש זה מייצר עבורם את הבהירות הנדרשת ועונה על השאלות, מתווה את דרך הפעולה המתאימה, והם אינם זקוקים למפגש נוסף. מוזמנים לקרוא על מפגש מיקוד ומתי כדאי לשקול אותו.

החזון ככוח מנחה

אימון אישי הוא תהליך ממוקד. אחד המאפיינים של אימון אישי הוא תחושת התקדמות בכל שלב בתהליך. כבר במפגשים הראשונים אנחנו מגיעים לגעת בחזון - לנסח אותו ולדייק. תוך שישה עד שמונה מפגשים המתאמנים מנסחים את החזון שלהם ומתחילים להתוות את הדרך לשם.

ליווי אישי

מתאמנים חוזרים או ממשיכים לתהליך ליווי, כדי להתמודד עם קושי ספציפי או כדי לא להיות לבד בתהליך המימוש. אופי, תדירות ומשך הליווי תלויים מאד בצרכי המתאמן ובדרך שהוא עושה. 

איך בוחרים מאמן אישי?

ישנן הרבה גישות ושיטות להעצמה, אימון וליווי.

בעיני, אחד הקריטריונים הכי חשוב הוא החיבור למאמן. עד כמה הערכים שלנו משותפים?
כמה הוא משרה עלינו ביטחון? כמה אנחנו מעריכים את דרכו ורואים בו מוביל?

אני מאמין כי מאמן טוב מקיים שתי דרישות:

walk the talk

מאמן טוב אינו נטול אתגרים או קשיים, אלא שהוא מראה באופן עקבי תהליך צמיחה, הגשמת חזון ואורח חיים של מימוש עצמי.

יכולות הובלה של מתאמנים

מאמן טוב הוא מאמן חזק ויציב שנמצא שם עבור המתאמנים שלו, הוכיח כי הוא מסוגל להתמודד עם הרגשות והקשיים שעולים להם בדרך, שולט בעקרונות האימון והכלים הרבים, ויודע לנווט את המתאמנים אל ההגשמה הכי מדויקת להם.

אימון בסקייפ? בשביל מה?

בעולם מהיר כמו שלנו, כשאנחנו מחפשים להגשים את עצמו הכי רחוק שרק אפשר, חשוב שנוכל לשלב את האימון אישי בתוך אורח החיים שלנו. כדי שנוכל להתמיד בתהליך, חשוב שהאימון יאפשר לנו לקיים את המחויבויות שלנו והקצב בו אנו חיים.

ניצול זמן מקסימלי

סקייפ (או כל וידאו צ'אט) מאפשר קיום המפגש ממקום מושבנו. בין אם המתאמנים נמצאים בבית או במשרד - ניתן לקיים את המפגש ללא הצורך "לבזבז" זמן בנסיעות. האופציה מאפשרת ניצול יעיל יותר של הזמן שלנו.

 

חופשה או נסיעת עבודה

השימוש בסקייפ מאפשר זרימה וקיום שוטף של האימון האישי מכל מקום בעולם, כך שהליווי ממשיך להתקיים. בין אם על חוף בתאילנד או במלון עסקים בניו יורק - העבודה המשותפת ממשיכה ומימוש החזון ממשיך להתקרב.

הגדלת מרחב האפשרויות

השלב של בחירת המאמן\ת - איש המקצוע שילווה אותנו לשינוי משמעותי - הינו שלב קריטי להצלחת התהליך והגשמת החזון האישי שלנו. לא נרצה לצמצם את האפשרויות רק לבעלי המקצוע שפועלים קרוב אלינו.

השימוש בסקייפ מאפשר להגיע אל המאמן הכי מתאים ולהנות מהליווי הכי נכון לנו.

Thanks! Message sent.

אל תתמודדו לבד - בואו למפגש היכרות!